ATRP Plejada objęła honorowym patronatem Dni Kultury Quebeckiej. Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w tym wydarzeniu!

Po pandemicznej przerwie zapraszamy miłośników Quebecu i Kanady na spotkanie z literaturą i kulturą Kraju Klonowego Liścia! 15 i 16 grudnia br. odbędzie się cykl wykładów i prezentacji. Specjaliści  opowiedzą o głównych nurtach w literaturze, przedstawią ciekawe osobistości ze świata polityki, sztuki czy literatury. 15 grudnia zapraszamy na platformę MS Teams, link do spotkania.

16 grudnia do siedziby Wydziału Humanistycznego w Sosnowcu (ul. Grota-Roweckiego 5, sala 0.1) oraz na You Tube UŚ. Wydarzenie adresowane jest do uczniów, studentów oraz wszystkich sympatyków Quebecu i Kanady.

Dzień Kultury Quebeckiej (w tym roku w wydaniu dwudniowym) organizowany jest od 2005 roku. Tradycję zapoczątkował prof. dr hab. Krzysztof Jarosz, ówczesny kierownik Zakładu Badań Kanadyjskich i Przekładu Literackiego, pomysłodawca przedsięwzięcia. Przez wiele lat kanadyści i quebecyści związani z istniejącym do 2017 roku Instytutem Języków Romańskich i Translatoryki oraz zaproszeni goście przybliżali szerokiej publiczności specyfikę kultury quebeckiej i kanadyjskiej. W ubiegłym roku DKQ nie odbył się ze względów epidemicznych. W tym roku z radością wracamy i zachęcamy do udziału. Będziecie mogli dowiedzieć się tego, czego jeszcze o Kanadzie i Quebecu nie wiecie.

Załączniki